Başarının Sırrı Birebir Öğrenci Takip Sisteminde!

Artı Kulvar Eğitim Kurumları’nın en güçlü yönlerinden bir tanesini birebir takip sistemi oluşturmaktadır. Sınav başarısına giden yolda öğrenciler arasındaki bireysel farklılıkların yüksek oluşu, kitlesel takip sistemlerini başarısız kılmaktadır. Bu bilinçle bizler her bir öğrenciyi kendi özelinde değerlendirerek kendi durumuna uygun bir eğitim planlaması yapıyoruz. Böylelikle her bir öğrencinin başarıya kendisine en uygun yoldan ulaşmasını sağlıyoruz. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz uygulamalardan bir kısmını şu şekilde sayabiliriz;

Rehber öğretmen Seçimi: Öğrencilerimiz kayıtlı bulundukları eğitim grubuna en uygun öğretmenin rehberlik grubuna atanırlar. Böylelikle daha önce o yoldan başarı ile geçmeyi başarmış ve yolun zorluklarını bilen öğretmenlerimiz tarafından takip edilme imkânına kavuşurlar. Deneme yanılma sürecine girmeksizin öğrencileri en kısa sürede ve kolaylıkla başarıya ulaştıracak olan branş öğretmenlerimizin rehberlik takipleri, öğrencilerimizin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

Rehberlikte Koçluk Anlayışı: Biz daha iyi biliriz anlayışından ziyade birlikte daha iyiye nasıl ulaşılırız anlayışı ile hareket etmeyi ve emredici olmaktan ziyade teşvik edici ve yol gösterici olmayı doğru buluyoruz. Eleştirmeyi değil paylaşmayı ve her bir öğrenciyi kendi özelinde değerlendirerek en doğru hedefi belirleyerek ona ulaşmayı amaçlıyoruz. Gelecekte sahip olacağı mesleği zevkle yapabilmesi ve mesleki mutluluğu yakalayabilmesi adına ihtiyaç duyduğu bilgileri kendisine detayı olarak sunduktan sonra kendi tercihlerini belirlemesi yönünde öğrencilerimizi destekliyoruz.

Haftalık birebir öğrenci görüşmeleri: Öğrencilerimiz rutin derslerine katılım sağlamaları dışında her hafta en az bir defa rehber öğretmeni ile birebir görüşme yapma hakkına ve görevine sahiptir. Bu bir tercih olmayıp öğrencilerimizin rehberlik görüşmeleri sistematik olarak takip edilmekte ve öğrencilerin rehberlik faaliyetlerine katılmaları teşvik edilmektedir. Görüşmelerde öncelikle bir önceki haftanın değerlendirmesi yapılmakta, sonrasında ise gelecek haftanın programı çıkarılarak ödevlendirmeler yapılmaktadır. Böylelikle bir sonraki görüşmede konuşulacak olan konular ve takip edilecek olan hususlar belirlenmektedir. Ayrıca her bir denemeden sonra deneme analizi yapılarak öğrencilerin eksik oldukları konular belirlenmekte ve haftalık programları bu veriler ışığında oluşturulmaktadır.

Veli Görüşmeleri: Akademik başarının en önemli paydaşlarından birinin velilerimiz olduğunun farkındayız. Bu nedenle tüm eğitim sürecimize velilerimizi de dahil ediyoruz. Kayıt sürecinden itibaren her 15 günde bir mutlaka velilerimizle iletişim kuruyor, öğrencinin durumu hakkında bilgilendirme gerçekleştiriyor ve onlardan geri dönüşler alıyoruz. Aynı zamanda velilerimizi her ay kurumumuza davet ediyor ve gelecek planlarımızı paylaşarak bu planlara katkı sağlamalarını istiyoruz. Velilerimizin “Evdeki gözümüz ve kulağımız” olduğu gerçeğinden hareketle veli kurum işbirliği ile hedefe ulaşmayı hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.