Neden Artı Kulvar?

Eğitim başarısının rekabete dayalı olarak gerçekleştiğinin farkında olarak bizler, sürekli olarak en iyi eğitim modeli ve uygulamalarını kullanmayı ve öğrencilerimizi rakiplerinin önüne taşımayı hedefliyoruz. Bu amaca ulaşabilmek için hem kaliteli öğretmen kadromuz ve eğitim imkânlarımız hem de yüksek teknoloji kullanımımız ile sizlere eğitim vermeye devam ediyoruz. Neden Artı Kulvar Eğitim Kurumları sorusuna cevap olacak bilgilerden yalnızca birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

 

  • Kaliteli ve Tecrübeli Öğretmen Kadrosu: Öğrencilerimiz her şeyin en iyisine layıktır anlayışından hareketle öğretmenlerimizi büyük bir titizlikle seçiyoruz. Branş bilgisi ve aktarım yeteneği ile birlikte eğitim tecrübesine son derece önem veriyor ve alanında kendisini ispatlamış öğretmenlerle çalışıyoruz. Aynı zamanda toplumsal değerleri ön planda tutan ve öğrencilerimize her alanda rehberlik edebilecek ve örnek olabilecek öğretmenleri tercih ediyoruz. Eğitimin yalnızca ders başarısından ibaret olmadığından hareketle bütünsel bir bakış açısı ile öğretmen tercihlerimizi gerçekleştiriyoruz.

 

  • Yüksek Ders Saatleri: Eğitim kurgumuzda nihai amacımız anlatmak değil, anlaşılmasını sağlamak, öğretmek değil öğrenmeyi gerçekleştirmektir. Bunun için standart ve herkes için geçerli ders saatleri dışında öğrencilerin eksikliklerini giderecek ders uygulamalarına da yer veriyoruz. Birebir soru çözümleri, konu anlatımları, zorluk seviyesi yüksek olan konulara yönelik özel çalışma programları, öğrencilerimize sunduğumuz imkanlar arasında yer almaktadır. Bizim için başarı dersin anlatılmış olması değil, öğrencinin dersi anlamış ve her yönüyle hakim duruma gelmiş olmasıdır.

 

  • Son Teknoloji Eğitim Araçları: Eğitimde kullanılan en güncel eğitim araçlarını veli ve öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Her bir öğrenci ve velimiz kişisel bilgisayarlarından, uygulamalarımızı Apple App Store veya Google Play Storeden indirerek kendilerine tahsis edeceğimiz kullanıcı bilgileri ile bu hizmetlerden kolay bir şekilde faydalanabilmektedirler. iOS ve Android Tabanlı Mobil Uygulamalar sayesinde velilerimiz öğrenci devamsızlıklarını, ödevlendirmeleri, kendilerine verilen ödevlerin zamanında yapılıp yapılmadığını kontrol edebilir ve branş öğretmenleri ile doğrudan iletişime geçebilirler. Böylelikle öğrenci hakkında eşzamanlı olarak en detaylı bilgiye ulaşma fırsatını elde ederler.

 

  • Online Eğitim Altyapısı: Türkiye’de kapalı devre online eğitim altyapısına sahip sayılı eğitim kuruluşundan biri olmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Kurumumuz ihtiyaç duyulduğunda sadece kendi öğrencilerinin kullanabildiği ve kurumumuza ait yazılım sistemi ile derslerine online katılım sağlayabilmektedir. Böylelikle ortak kullanılan iletişim programlarına bağımlı olmuyor ve kendi altyapımızla öğrencilerimize sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyoruz.

 

  • Artı Kulvar, veli ve öğrenci işbirliği: Başarının bir ekip işi olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden eğitim sürecimizin her aşamasına velilerimizi de dahil ediyor ve onlarla birlikte sinerji yakalamayı ve hedeflerimize çok daha kısa bir süre içerisinde ve kolaylıkla ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimizin bizleri ve velilerimizi başarı paydaşları olarak görmelerini sağlıyoruz. Artı Kulvar Eğitim Kurumları olarak kendimizi ailenin bir parçası olarak görüyor ve sürekli etkileşim içerisinde olarak öğrencilerimizin en kısa sürede en hızlı bir şekilde hedefine ulaşmasını sağlıyoruz.

 

  • Sınırsız Kütüphane Kullanımı: Fiziksel imkanlarımız ile İzmir’in en iyi kurs merkezi olmaya adayız. Öğrencilerimizin ders dışında kalan sürelerini değerlendirebilecekleri büyük bir kütüphanemiz ve bireysel çalışmalar için kullanabilecekleri ders çalışma odalarını sınırsız olarak onların hizmetine sunuyoruz. Kütüphanelerimiz ücretsiz ve sınırsız olarak öğrencilerimize açık olup istedikleri an kullanıma hazır olarak onları beklemektedir.

 

  • Çoklu Kaynak Kullanımı: Bir sınavın asla sınırlı kaynak kullanımı ile kazanılamayacağının farkındayız. Bu nedenle yıl boyunca öğrencilerimize çok farklı kaynaklar sunuyor ve böylelikle piyasanın en iyisi olarak değerlendirilen yayınlarla tanışmalarına olanak sağlıyoruz. Kayıt esnasında öğrencilerimize hediye ettiğimiz kitap setimiz dışında yıl içerisinde farklı kaynaklardan faydalanarak oluşturduğumuz çalışma sistematiğimiz, öğrencilerin sınavlara tam olarak hazır hale gelmesini sağlamaktadır.

 

  • Kişisel Gelişim Seminerleri: Gelişimin yalnızca ders başarısından ibaret olmadığını ve kişisel gelişimin bütüncü olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin kişilik gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz konularda seminerler düzenliyor ve onların gelişimine katkı sağlıyoruz. Ayrıca sınavlara yönelik öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları, “Sınav kaygısı ve stres yönetimi”, “Tercih Yöntemleri”, “Sınav Motivasyonu” ve pek çok konuda düzenlediğimiz seminerler ile öğrencilerimizi destekliyoruz.

 

  • Sosyal Faaliyetler: Sınav sürecinin zorlu ve sıkıcı bir süreç olduğu düşünülür. Rekabetin ve kaybetme riskinin bulunduğu bu süreçte bu düşüncenin tam olarak haksız olduğu söylenemez. Bizler öğrencilerimizin çok daha yüksek bir motivasyonla sınav hazırlık sürecini geçirmeleri ve özellikle sınava kısa bir süre kala tükenmişlik hissini yaşamamaları için çok sayıda sosyal faaliyet düzenliyor ve onları psikolojik olarak da destekliyoruz. Artı Kulvar Eğitim Kurumları ile yolu kesişen tüm öğrencilerimizin bu süreç sonunda “Başarılı” ve “Mutlu” olması en büyük hedeflerimizden birini oluşturmaktadır.