Sık Sorulan Sorular

 

 1. Artı Kulvar Eğitim Kurumları hangi alanlarda eğitim vermektedir?
  Kurumumuz orta okul ve lise seviyesinde eğitim gören öğrencilerle lise mezunu olarak sınavlara hazırlanan tüm öğrencilere yönelik eğitim programları sunmaktadır. Eğitim programlarımızın detayı için (535) 976 76 26 nolu telefondan kurumumuzu arayabilir ya da bizzat kuruma gelerek bilgi alabilirsiniz.
 2.  

 3. Artı Kulvar Eğitim Kurumları hangi günler ve saatlerde hizmet vermektedir?
  Kurumumuz resmi tatil günleri haricinde haftanın yedi günü açıktır. Kurumumuzu 09.00-19.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 4.  

 5. Artı Kulvar Eğitim Kurumları olarak burslu öğrenci alımı gerçekleştiriyor musunuz?
  Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen asgari bursiyer öğrenci sayısının çok üstünde bir burs imkânını öğrencilerine sunmaktadır. Her yıl düzenli olarak açılan bursluluk sınavlarımıza başvurabilir ve % 100’e varan oranlarda burs imkânından faydalanabilirsiniz.
 6.  

 7. Artı Kulvar Eğitim Kurumlarına öğretmen alımı sürecinde nelere dikkat ediyorsunuz?
  Eğitimin ana öğesi konumunda olan öğretmenlerimizin seçiminde oldukça hassas davranıyoruz. Eğitim bilgisi, tecrübesi, aktarım yeteneği gibi akademik başarı çatısı altında değerlendirilebilecek olan yeteneklere sahip olan öğretmenleri tercih etme noktasında aşırı özen gösteriyoruz. Aynı zamanda öğrencilere her alanda örnek oluşturabilecek davranışları bünyesinde barındıran ve olumsuz nitelendirilebilecek alışkanlıkları olmayan öğretmenler ile çalışıyoruz. Özellikle olumsuz alışkanlıklara sahip olmama ve insani vasıfların yüksek oluşu, akademik başarı dışında aradığımız esaslı özellikler arasında yer almaktadır.
 8.  

 9. Artı Kulvar Eğitim Kurumlarında kullanılacak olan kaynakları belirlerken nelere dikkat ediyorsunuz?
  Sınav sürecinde ortaya çıkan yenilikler ve güncellemeler, kaynakların her yıl yeniden değerlendirilmesini gerekli kılmaktadır. Bu sebeple her bir kaynağı uzman öğretmenlerimiz aracılığı ile inceliyor ve öğrencilerimize en fazla katkıyı sağlayacağına inandığımız kaynakları öğrencilerimize sunuyoruz. Müfredata birebir uygunluk kriteri dışında, yayın kalitesi ve referanslar da yayın tercihimizi belirleyen etkenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle deneme sınavlarında çok sayıda deneme grubu arasından en iyi olduğuna inandığımız yayınları seçmekte ve öğrencilere sunmaktayız.
 10.  

 11. Artı Kulvar Eğitim Kurumlarında ders saatleri dışında ders çalışma imkânı var mıdır?
  Kurumumuzu emsallerinden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi, sürekli olarak faaliyette olan büyük ve geniş kütüphanemiz ile tek kişilik ders çalışma odalarımızdır. Öğrencilerimiz dersleri dışında kalan süre içerisinde sınırsız bir şekilde kütüphane ve ders odası imkânından faydalanabilmektedir. Ayrıca kütüphane ve benzeri hizmetlerimiz öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bizler öğrencilerimizin kurumu birinci evleri olarak görmelerini ve çalışmalarını kurumumuzda sürdürmelerini arzu ediyoruz.
 12.  

 13. Artı Kulvar Eğitim Kurumlarında sunulan rehberlik hizmetleri nelerdir?
  Eğitim anlayışımızın en güçlü yönlerinden bir tanesini rehberlik hizmetlerimiz oluşturmaktadır. Öğrencilerimizin tamamı, bir rehber öğretmene sahiptir. Rehber öğretmenlerimiz her hafta düzenli olarak birebir görüşmelerle ilk olarak bir önceki haftanın değerlendirmesini yapmakta ve sonrasında gelecek haftanın programını öğrencilerin de katkısı ile oluşturmaktadır. Böylelikle öğrencilerimiz belirli bir program dahilinde çalışmalarını sürdürebilmekte ve eksik olan yönlerini rehber öğretmenleri ile kapatabilme imkanına kavuşmaktadır. Ayrıca her denemeden sonra deneme değerlendirmeleri ile eksiklikleri öğrencilere aktarılmakta ve haftalık programları, deneme sonuçlarına göre şekillenmektedir. Bunların dışında çeşitli dönemlerde kişisel gelişim seminerleri düzenlemekte ve öğrencilerimizin kişilik gelişimine katkı sağlamaktayız. Ayrıca eğitim ve sınav konularına yönelik olarak (Sınav kaygısı, soru çözüm teknikleri, ders çalışma teknikleri vb.) gibi konularda çalışmalar yaparak öğrencilerimizin kısa sürede hızlı mesafe alabilmelerinin yolunu açmaktayız.
 14.  

 15. Artı Kulvar Eğitim Kurumlarında veli diyaloğu nasıl sürdürülmektedir?
  Eğitimde başarının ortaya çıkmasında velilerimizin son derece önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden velilerimizi eğitim süreci içerisinde aktif bir rol oynamaları için teşvik ediyoruz. En geç iki haftada bir rehber öğretmenlerimiz velilerimiz ile diyalog kurmakta ve ayda bir yüz yüze görüşme gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda sınav sonuçları velilerimiz ile paylaşılmakta ve velilerin öğrencilerin gelişiminden haberdar olmaları sağlanmaktadır. Artı Kulvar Eğitim Kurumlarında veliler, kurumumuzun en önemli başarı paydaşları olarak görülmektedir. Bu yüzden her bir veli sürece dahil edilmekte ve kendilerinden aktif olarak yararlanılmaktadır.
 16.  

 17. Artı Kulvar Eğitim Kurumları olarak gelecek planlarınız nelerdir?
  Kurumumuz; yalnızca akademik başarıyı değil aynı zamanda eğitim sürecinde yol arkadaşlığı yapabilme imkânı bulduğu tüm öğrencileri yüksek insani vasıf ve karakterde yetiştirmeyi kendisine hedef edinmiş bir eğitim kurumudur. Yakın bir gelecekte çok daha yüksek sayıda öğrenciye ulaşarak onların yaşam kalitesi ve algısında köklü değişiklikler yapmayı ve toplumsal gelişime katkı sağlayabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Buca’dan başlayan yolculuğumuzun yakın bir zamanda öncelikle tüm İzmir’de ve sonrasında Türkiye’de devam etmesini amaçlıyoruz.
 18.  

 19. Öğretmen alımlarınızı hangi dönemlerde gerçekleştiriyorsunuz?
  Öğrenci sayımızdaki artış ile paralel olarak ortaya çıkacak öğretmen ihtiyacımızı karşılamak üzere her dönem yeni öğretmen alımı yapılabilmektedir. Bu sebeple öğretmen adaylarımızın detaylı CV’lerini artikulvaregitimkurumlari@gmail.com e-posta adresine göndermeleri yeterli olacaktır.